2011. április 12., kedd

Studio lakás

A studio lakás magyarul annyit jelent, hogy kicsi és minden egy helyiségben van. Ezért otthon csak "kicsi lakás"-nak nevezzük.

Megérkeztünk a szállásra, megmutatták a lakást. Mondjuk nem sokat kellett rajta mutatni, mert mikor belépünk be lehet látni az egészet.

Az newporti lakáshoz képest jobb is meg nem is. Modernebb az egész, meg tök újak a bútorok, de elég szűkös, még 1 emberre is, meg látszik meg érezni is rajta, hogy ezt nem úgy tervezték, hogy jó legyen benne élni, hanem hogy jól nézzen ki. Ennél fogva nem is nyerte el túlságosan a tetszésemet.

Ami jó benne, hogy van terasz, meg a ház környezete nem olyan túl steril, mint Newportban, de persze itt is eléggé előre megtervezetten nő ki minden fűszál a kertben.

3. emelet. Mostanra már minden ki van zöldülve.
A bejárati ajtó felől.

Az egész lakás nem nagy, kb 35 négyzetméter lehet. Abból gondolom, hogy nem lehet sokkal nagyobb, mint nálunk otthon a partyhelyiség/virágoskert.

A trükkös ágy (később leírom miért)

A konyha sarok az ágy felől
A nappali sarok a konyha felől

Konyha + hálósarok a nappali felől. A kanapé mögötti falat el lehet húzni,
semmi értelme.

Kijárat a teraszra
Ja, a képeket nem akkor készítettem, mikor megérkeztem, hanem utána kb 2 héttel, mikor arra értem haza, hogy ki van takarítva, úgyhogy kihasználtam a lehetőséget, még mielőtt újra alkalmatlan lesz a fényképezésre.

Ami igazán idegesítő a lakásban, hogy nincs hely, ahová a ruháimat lehetne pakolni. Nem tudom ki rendelte meg nekünk ezt a szállást, de biztos nem nézte meg előtte.

Nagyobbnak tűnik, mint a valóságban. Pláne, hogy ide
kell tennem a vasalót is, meg a kabátomat sem tehetem be,
külső fogas meg persze nincs.

A másik fele sem nagyobb, ráadásul még hülyén is van
beosztva, bármi összegyűrődik, amit oda betesz valaki.
Például én.
Írtam is nekik ez ügyben, hogy ez nevetségesen kicsi, nem fér bele az öltöny meg a sok ing, nadrágok. Erre azt válaszolták, hogy én külföldi vagyok, és biztosan olyan országból jöttem, ahol nagyobbak a szekrények, de itt ekkorák, és éljek együtt vele. Ráadásul a szekrény további használható részébe beépítették a mosógépet. Máshol úgy van, hogy kisebb a konyha, de van egy kis helyiség a mosógépnek, és így nagyobb a szekrény. Nekem inkább van borhűtőm, meg vagy 5 üres fiókom, de ahova pakolni lehetne, az nincs. (Nem, nem akarok az 5 üres konyhai fiókba pakolni.)

Mosógép, yeah! Ez jó, hogy van, Amerikában le kellett
menni az érmés mosógépekhez.

Ez feltétlenül kell

Meg írtam nekik, hogy mi tanulni jöttünk ide, de nincs egy rendes íróasztal, meg egy normális szék. Erre mondták, hogy ha megfigyeltem (igen, megfigyeltem), az ágyat fel lehet hajtani (ezért trükkös), és alatta van egy asztal. Valóban fel lehet hajtani. Csak le kell pakolni róla, rá kell kötözni a biztosítókötéllel a cuccokat, aztán felhajtani. Tehát nem egy túl ergonomikus meg kényelmes dolog.

Van 2 szék a lakásban, természetesen rohadtul dizájnos, csak sajnos ugyanannyira kényelmetlen is.

A székek és az asztal. Igen.
Fasza. Az asztal mindenhogy billeg.

Eléggé fehér az egész lakás, nem sokat gondolkoztak a színeken. Ahol nem fehér a fal, ott tükrök vannak.


Tükrök.

A zuhanyban semmi polc nincs, úgyhogy a zuhany tetején
tárolom a dolgokat.
Így néz ki a redőny. Fehér.
Jár még melléjük egy asztal is, de azt inkább behoztam,
mivel nincs bent rendes asztal (ez sem az)

Van sütő, mikró, grill, mindez egy gépben, emiatt elég bonyolult is lett a kezelése. A hűtő elég nagy, jó a tévé, meg a szekrény és az íróasztal/szék hiányán túl nem rossz a lakás.

Mindenkit várt egy kis kezdőcsomag megérkezéskor, tej, csoki, valami keksz, meg még pár dolog. Alattunk 2 percre van a teszkó express, szerintem nem sokkal nagyobb a Kőhídnál, csak több benne az indiai. Meg 5 percre van az ASDA, ami a tecsó megfelelője, ez akkora méretű is, de mint Amerikában, itt sincsenek elválasztva az áruk, amikor beérkezünk, ezt otthon nyilván nem lehetne megcsinálni nyilvánvaló okok miatt... Ja, meg a tecsóban van önkiszolgáló kassza. Be kell pittyogtatni az árukat a gépbe, aztán meg fizetni a bankkártyával vagy éppen készpénzzel is lehet, egyszerű meg gyors. Ilyen sem lesz otthon még jó darabig, ugyancsak a nyilvánvaló okok miatt.

Jó volt már látni igazi füvet, meg itt is elkezdtek virágozni a dolgok.

Amúgy meg ilyen jó idő van.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése