2011. április 11., hétfő

Az utolsó hét New Yorkban

Elég régen írtam, különféle fáradtságok és egyéb elfoglaltságok miatt, de megpróbálom összeszedni, hogy mi történt még New Yorkban az utolsó hetünkön.

Eléggé nem volt jó az idő, eső volt, meg ködös. De érdekes módon így is be kellett menni az irodába.
Hétfőn egyszer csak megjelent a semmiből egy 50 fős jégkrémtorta, az egyik angol srácnak születésnapja volt, és mint később megtudtam, én is megleptem őt ezzel. A felvágása okozott némi problémát, mivel a jégkrém elég hideg. Kővé volt fagyva, úgyhogy az első 10 perc azzal ment el, hogy 50, legalább BSc minősítéssel ellátott ember megpróbálja kitalálni, hogy hogyan lehet felvágni egye jégkrémtortát a rendelkezésre álló eszközökkel, ami a szokásos irodai kiegészítőkön túl (tűzőgép, A4-es lap, lézernyomtató, stb.) még 1 db késsel egészült ki. Végül a kést választottuk, és bár nehezen, de mindenki megkapta a magáét. És még jó sem volt.

Aztán következett 2 nap, amire nem kimondottan emlékszem. Ja de, szerda este felé meginvitált minket a cég a szomszédos kocsmába, mivel hogy ez az utolsó hetünk együtt, és ugyan igyunk már egy sört. Megtörtént, majd utána mindenki vissza az irodába. Azt hiszem ezen a napon is (!) minimum éjfél felé mentünk haza.

Aztán csütörtökön a kajáldában az ebédnél meglepetés ért minket a negyediken (nem a hatványozási értelemben). Minden nap valamilyen ország vagy tájegység jellegzetes ételét készítik el. Amit furcsálltam benne, hogy valahogy a világ összes népének összes tájegységében megjelenik a főtt egész zöldbab. Nem túl hihető.
Aztán mikor csütörtökön a jellegzetes ételt a "Hungary" nevű ország szakácskönyvéből készítették, kicsit meglepődötten vettem tudomásul, hogy nálunk is tipikus étel a főtt zöldbab, és a csirkepaprikás az egész száraz csirkemellet jelenti valami vékony paprikától teljesen mentes szószrétegben. Így aznap ettem egy kis hazait, illetve néhány falatot belőle, a többit nem tudtam megenni, olyan rossz volt. Remélem nem történt változás a magyar konyhában, amíg távol voltam, és a kaja minősége sokkal inkább a béna szakácsok negatív előjelű szakértelmének tudható be.

Péter és a hazai. Remélem mindenki észrevette a zöldbabot.
Aki eddig azt hitte, hogy ez a paprikás csirke, az tévedett.
Ez az. "Chicken Paprikas with Holiday Rice"
Emlékszem, Mama is mindig holiday rice-szal csinálja a csirkepörköltet

Ezen az estén is bent voltunk vagy 1-ig. A legjobb, hogy estére lekapcsolják a légkondit, és rohadtul bemelegszik az egész épület. Talán nem mindenkinek nyilvánvaló, de nem olyan jó gondolkodni este 11-kor 30 fokban.

Late night. Az előttem lévő dobozban fánkgolyók voltak, míg meg nem
ettük, ez meghonosodhatna otthon is.

Aztán eljött a péntek, az utolsó nap, minden ment ugyanúgy menetrend szerint. Délben adtunk egy kis ajándékot a tanároknak. Készítettem egy rajzot, amin mind a négyen rajta vannak, kicsit kikarikírozva, majd ezt rányomtuk pólókra. Mikor mutattam a többieknek, hogy csinálhatnánk ebből 4-et a tanároknak, akkor egyre többen mondták, hogy nekik is kell, így végül 41-et kellett csináltatni. Átadtuk nekik, meg mindenki felvette a magáét, aztán úgy mentünk le kajálni.

Nap végén jött a nagyölelés, páran aláírattuk a pólókat egymással meg a tanárokkal, aztán mentünk haza pakolni. Kifelé az épületből még éppen nyitva volt a benti kis bolt, ahol mindig vettem a kávét. Csináltunk a pultossal egy képet, jófej ember volt, már a második nap megjegyezte, hogy milyen kávét iszom, már mondta az ajtóban, mikor mentem be, hogy "Four sugar, milk?" (Négy cukor, tej?).

A nevét senki nem tudta, Mohamednek vagy "Az arab csávó"-nak hívtuk.
Nem szép dolog.
Hazafelé lefényképeztem az őrült bibliás csávót is,
ő az a fajta karakter, akit a filmekben az utcán egy
bibliával a kezében hadonászva és kiabálva ábrázolnak.

Benéztünk még a Hard Rock Cafe-ba, az utcákon meg rengeteg ember volt

Szuvenírbolt, ahogy minden sarkon

Aztán hazaértem, még szerencse, hogy szerda este valamiért elkezdtem pakolni. Mivel elállítódott a bőröndöm számzárja, nem tudtam kinyitni amikor megérkeztem, az egyik cipzár fület nem lehetett kiszedni a zárból. Úgyhogy szerda este úgy gondoltam, hogy mint a régi öregek kukoricafosztáskor a hosszú téli estéken, úgy én is elkezdem morzsolgatni a számzár kerekeit, és egyszer csak majd meglesz a kód. Nem lett meg, de az első pár próbálkozás után rájöttem, hogy ki is lehet azt onnan feszíteni, úgyhogy sikerült kifeszíteni meg kinyitni a táskát. Vettem hozzá lakatot, hogy össze lehessen zárni, bár ha én egy tollal ki tudtam nyitni a cipzárt, akkor nem hiszem, hogy egy lakat bárkinek is nehézséget okozna. Bepakoltam mindent, a céges sporttáska tele lett szuvenírrel, úgyhogy még jó, hogy adták.

Ahogy pakolásztam, észrevettem, hogy még van egy egész üveg Becherovka, meg whiskey meg mindenféle random sörök, úgyhogy mondtam a többieknek, hogy jöjjenek át, aztán vigyék el, vagy igyák meg. Meglepő módon az "igyák meg" opciót választották, úgyhogy kialakult egy kis búcsúparty, kb 5-en lehettünk. Elég sokáig elvoltunk, közben nem takarította ki magát a lakás, úgyhogy úgy maradt utánam, ahogy hagytam... Nem kimondottan tisztán. Maradt csomó kaja, vagy 8 kiló krumpli, csipszek, pár fűszer, meg egyéb kaják, azokat ott hagytam, vagy elvitték, vagy kidobták. Elvileg a hűtőt is ki kellett volna pucolnom, de ez sem történt meg.

Valahogy így maradt a lakás

"Tudod hogy nézett ki a lakás, Mónika? Így!"

Az este további része romantikus körülmények között zajlott. Gábornak kikötötték az áramot a lakásából, mert nem fizette a számlát a cég, aki kiadta nekünk, úgyhogy este nálam aludt, nem nagyon tudott sötétben pakolni. Még beszélgettünk vagy 4 óráig, aztán elaludtunk pár órára.

Nem húztam le a reluxát, így a kivilágított Empire State Building bámult be az ablakomon. Kíváncsi vagyok, hogy én is hiányozni fogok-e neki.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése