Kajaidőben néztünk ki a városba, az 5th Avenue-n szokott lenni a felvonulás, mi is láttunk belőle valamennyit, rengeteg rendőr meg skótdudás vonult fel. Rengeteg ember volt a kint, sok fiatal, és mindenkiben volt már valamennyi. Az ünnep meg az írek nemzeti színe a zöld, úgyhogy mindenkin volt valami zöld színű ruhadarab, vagy éppen óriási zöld kalap.
Persze a fényképező éppen akkor merült le, úgyhogy magáról a felvonulásról nincs képem, csak néhány a tömegről.
Éppen csütörtökönként kell bent lennünk este 9-10-ig, úgyhogy nem láttunk belőle semmit. Kicsit reméltem, hogy majd azt mondják 6-kor, hogy na jó, mehettek haza, de nem, ez nem az a fajta hely...
Szombaton (ma) kimentünk Gáborral meg ZsAttilával a városba, még volt 2 hely, amit mindenképpen meg akartam nézni.
Bementünk Manhattanbe, a Village nevű negyedbe, errefelé eléggé más az utcakép, mint a felhőkarcolók között. Mindenhol a tűzlétrás házak, meg itt már vannak növények is. Elég barátságos környék, alacsonyak az épületek, sok kávézó van, meg sokkal élhetőbbnek tűnik mint a belváros.
Az ok, ami miatt ide akartam jönni, az ez volt:
| A Jóbarátok-ház |
Már majdnem bejöttünk ide múlt hétvégén is, de akkor volt, amikor a templomban kötöttünk ki. Érdekes volt látni élőben is, az alján van egy kávézó, nem a Central Perk. :P A sorozatnak egyébként semmi fizikai köze nincs az épülethez, azt Los Angelesben vették fel, a házról csak bevágtak néha képeket.
Ezután kajáltunk egyet egy étteremben, én valami csirkét rendeltem, ezt értettem a nevéből biztosra. Kihoztak elém egy fél csirkét, meg sok sült krumplit meg majonézt, úgyhogy végre ettem egy jót. A krumpli is vékony volt meg ropogós, nem olyan szottyos vastag, mint amit bent adnak a városban. Kirúgtunk a hámból, úgyhogy vettünk még desszertet is, valami torta volt, nem volt neve.
Az étterem mellett gyerekek baseballoztak a pályán, a pálya körül tipikus régi anyuka-kombi autók, szóval eléggé autentikus hangulatban ehettünk.
Lementünk a Hudson partjára, arra a környékre, amit kb a lakásból látok. Van ott egy elég jó sétány.
| Jersey City |
| Ezek a mi lakótornyaink |
| A háttérben épül az új World Trade Center |
| A Szellemirtók-ház |
| Jelenleg is működő tűzoltóállomás |
Éppen voltak bent az állomáson, látszódott kicsit a kis ablakon a tűzoltóautó. Közben rohadtul fújt a szél, mi meg nem hoztunk kabátot, mert 15 fokot írt a google, ami lehet tényleg annyi lett volna, ha nem fúj. Így azért eléggé hideg volt... Már azon voltam, hogy ha látok valami rendes boltot, akkor veszek egy széldzsekit, de nem volt semmi a környéken. Aztán elindultunk visszafelé a 9. utcai megállóhoz, ami eléggé messze volt, plusz a szél továbbra is fújt, úgyhogy nem volt nagy élmény elmenni odáig. De jó helyeken mentünk át, a SoHo nevű városrészen. Annyira nem néztem szét, éppen el voltam azzal foglalva, hogy ne fagyjak meg.
Ezeket a megállók, meg a lejáratokat hozzájuk eléggé el tudják dugni, kb harmadjára találtuk meg a lejárót, aztán hazaértünk és elaludtam.
Holnap tanulás holnapután hajnalig, ahogy majdnem mondja a Neoton.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése