2011. március 13., vasárnap

Let's get high!

Pénteken este különösen korán, már délután fél 6-kor eljöhettünk, furcsa is volt, hogy világosban indultunk haza. Ez az utóbbi 2 hét volt a legdurvább, és végre lehet aludni hétvégén, nem kell tanulni semmire jövő hétre.

Nade. Elindultunk hazafelé, mindig látjuk az Empire State Buildinget, mikor megyünk a PATH-hoz, csak most valaki felvetette, hogy mi lenne, ha felmennék, talán még világosban felérünk, meg amúgy is aránylag időben vagyunk. Úgyhogy elmentünk az épülethez, ahol bár már korábban voltunk, de akkor nem mentünk fel valamiért, itt írtam róla.

Nagyobb a tömeg, mint szerdán  a hevesi piacon

Felmentünk a szintre, ahol a belépőket osztogatják, sorba kellett állni vagy 10 percet, aztán security ellenőrzés, mint a repülőtéren. Ugyanúgy fémdetektoros kapu, meg átvilágították röntgennel a táskákat. Ez volt a rövidebbik várakozás, utána jött a sorbaállás 2., amikor a lifteknél álltunk be a sorba megint, mint a marhák. Nagyon tudják terelni az embereket, minden le van korlátozva. Kb negyed óra alatt eljutottunk a liftekhez, amik felvisznek a 80. emeletre. Aztán a változatosság kedvéért megint egy kis sorbaállás a liftekhez, amik a 86-ra visznek fel. Ezen a szinten az ablakok le vannak ragasztva, hogy ne lehessen kilátni, pedig már itt is jó lenne a panoráma. Ez vagy azért van, hogy nagyobb legyen a wow-hatás, amikor felérünk, vagy mert nem akarják, hogy mindenki már itt az ablakokra legyen tapadva.

Közben persze beesteledett, mert annyit kellett várni, szóval nem jött be, amire mentünk, hogy még világosban is, meg sötétben is látjuk majd a várost.

Makett


Elértük a liftet, ami felvisz 6 szintet, ott van az egyik kilátó, van egy nagy körterasz körben az épületen, meg bentről is lehet bámészkodni. Rengetegen voltak kint is, alig lehetett találni egy szabad párkányt, ahonnan lehetett volna látni a várost. Mindenesetre találtunk egy szabad helyet, és a látvány tényleg rohadt jó volt. Ami lent az utcaszinten óriásinak tűnt, az most eléggé eltörpült az épületből nézve. Kb olyan, mint a SimCity-ben. Csak jobb a grafika. Pár kép a kilátásról:

Ez a szállás felé van fényképezve, csak elég zajos a kép
A Times Square felé
A Central Park felé
A Chrysler Tower csúcsa
Eléggé végtelennek tűnik a város
Megvolt a 86. szint, de mi megvettük a jegyet a 102. emeletre is, a "ha már itt vagyunk" meg az "úgyse' jövünk ide vissza még egy nagydarabig" felkiáltással, úgyhogy megint következett a jó kis sorbaállás a lifthez, de ide már hamarabb feljutottunk, meg itt kevesebb ember is volt. (Összesen olyan 35$ ~ 7000 Ft volt a jegy, az itteni árakhoz képest nem olyan vészes.)

Innen már szerintem nem sokat nyomott a latba az a plusz 16 emelet, ekkora magasságban már nem érezhető. Ez a kilátó (vagy nem tudom minek nevezzem) már nem volt nyitott, körben nagy ablakok vannak, meg szűkösebb a tér is.  Ez az épület legteteje, feljebb már csak valami óriási antenna van.

A legfényesebb rész a Times Square

Ennyi volt a kert. Lefelé megint sorbaállás, közben 13 féle dolgon kellett átmenni kötelezően, amiért pénzt tudnak elkérni... Ilyen fénykép rólam, ahogy itt meg ott állok, meg amolyan audiotúra, szóval itt lehetett volna hagyni még sokszor ennyi pénzt. Mindezt megkoronázta kijutásunk utolsó akadálya, az ajándékbolt, ami tele van olyan dolgokkal, amik rohadt drágák, meg még legalább bóvlik is.

Jól nézzétek meg, ez az a hely, ahonnan senki nem kap semmit

Olcsó dolog nincs, nem bóvli dolog van, de az meg horror áron van. 2000 Ft-ért nem vennék 1,5×3 centis hűtőmágnest. Meg ezek a dolgok ugyanúgy megvannak lent is a városban, azokban a boltokban, amik minden sarkon ott vannak, és mindegyikben ugyanazt árulják, és szintén drágák.

Végre leértünk, kifelé még tettünk egy kört az épület aljában, ahol elvileg boltok vannak, gyakorlatilag elég üres, meg minden zárva volt.

60 000 tonna acél, 10 millió tégla, 750 000 méter elektromos
vezeték, 192,5 kilométer csővezeték, több mint 1600
kilométer telefonkábel, 5700 köbméter mészkő és gránit

Még meg kéne nézni a várost nappal is, de akkor már lehet a Rockefeller Centerből fogjuk megnézni, az is elég magas.

Hazaértünk, próbáltam hamar lefeküdni, de azért csak sikerült fellenni éjfélig...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése