Gyors öltözés, rendbe szedtem magam, aztán átmentem a másik épületbe, és nem én voltam az utolsó. Mindenki megérkezett, indultunk a PATH megállóba, jó volt már végre farmerben meg pólóban lenni a 10 kilós táska nélkül. Beértünk Manhattanbe, ott átszálltunk egy metróra, aztán indult az út Brooklynba. Elég sokáig tartott, vagy' 20-30 percig.
Megérkeztünk a metróval, fent egészen más látvány fogadott, mint amit Manhattanben szoktunk látni, magas épületek csak elvétve voltak, minden épület 4-5 emeletes volt maximum.
Valakiben felmerült az ötlet, hogy béreljünk bicikliket, és majd azzal bejárjuk a környéket, úgyhogy a kölcsönző felé vettük az irányt.
| Ride Brooklyn kölcsönző |
Elég sok embert láttam biciklivel közlekedni a városban, meg alig van indiai ember, úgyhogy egészen más környék, mint ahol a szállás van, amit Kis Indiának is hívnak.
| A magyar kerékpáros kontingens egy része |
| Soldiers and Sailor's Memorial Arch Monument |
| "Ott van a kép széle!" - mondta a kapitány |
| A szobor másik oldalán éppen esküvői képeket készítettek |
| A park előtt éppen valami biovásár lehetett, de már szedelőzködtek |
| Kacsák |
| Emberek |
| Pecások a város közepén |
Mivel elszakadtunk a többiektől, elindultunk kifelé, ez már nem lejtett annyira, mint amikor befelé jöttünk a parkba, úgyhogy ez a része nem volt olyan fun, de túléltük, kint megtaláltuk a többieket a bejáratnál.
Ezután elindultunk kajálni, én személy szerint addig még csak 1 Nestea-t ittam, meg egy fél csokit, aminek a neve Milky Way volt, de belülről meg az volt, ami nálunk a Mars. Nem csak arra hasonlított, hanem tényleg Mars volt, a másik ilyen csokit bent a cégnél vettük észre, a Peanutopolist, ami meg egy az egyben Snickers, még a csomagolás is ugyanolyan, állítólag ebben édesebb a karamell.
Találtunk egy éttermet, leláncoltuk a bicikliket, rendeltünk gyros tálat. Volt egy kis kalandunk a mosdó ajtajával, én próbáltam nyitni kifelé meg befelé is, másik srác is, de neki sem ment, mikor kiderült, hogy ez valójában tolóajtó. Ennek az információnak a tudatában már könnyebben meg tudtam mosni a kezem...
Egyikünk kért kólát, amit kiöntöttek neki a pultnál, majd öntöttek még rá vizet. Ezt csak én láttam, a többiek nem, de nem tudom, hogy most itt is így spórolnak-e a vendéglátósok, vagy sűrítményből csinálják, mint a kólagépek a mekiben. A kaja jó volt, meg sok is, nem is ettem meg mindet, aztán indultunk lassan visszafelé.
| Menet közben |
| Véletlenül elsült kép |
| Ittlétünk alatt már sokszor hallottam azt a mondatot, hogy "Ez olyan, mint a filmekben!" |
| Ez meg olyan, mint a filmekben! |
Visszafelé egyébként csak gurulni kellett, lejtett lefelé, én így szeretek a legjobban biciklizni. Visszavittük a gépeket, ekkorra már kétfelé oszlott a csapat, a többiek a kajánál leváltak, mekizni akartak, mi értünk előbb vissza a bolthoz. Aztán hívtuk őket, hogy merre vannak, természetesen defektes lett az egyik kerék, úgyhogy lehetett tolni vissza a parkból egészen a boltig, ami egy jó 30-40 perc lehet gyalog, de inkább több, és már majdnem záróra volt. Beszéltünk a boltosokkal, mondták, hogy nem gond, úgyis bent maradnak még szerelni.
Kezdett már lemenni a nap, de még úgy gondoltuk, hogy el kéne menni Coney Islandre, állítólag az is olyan, mint a filmeken. Homokos tengerpart, móló, meg ami kell. Felültünk a metróra, aztán kifelé vettük az irányt a városból.
Persze mire megérkeztünk már beesteledett, nagyon sokat kellett kifelé menni a metróval, legalább 20 percet, így nem annyira tudtuk látni az óceánt, de így sem volt rossz.
| Ennél sokkal sötétebb volt, úgyhogy nem sokat láttunk |
| Eléggé lehetett érezni a tenger illatát (igen, hülyén hangzik) már a part előtt is, a város szélén |
Az én gépen nem annyira csinál jó képeket sötétben, úgyhogy ez a két beállítás a repertoár. Pár pecás volt a mólón, nem nagyon volt más rajtunk kívül. Ezt is eltettük az "ezt még meg kell nézni világosban is" kategóriába, csak legyen rá időnk.
Aztán elindultunk haza, fel a manhattani 33. utcához, aztán vissza Newportba Hobokenen keresztül, hétvégén nincs egyenes járat Newportba, ahol lakunk.
Holnap el kellene menni a Metropolitanbe, meg a Természettudományi Múzeumba, meg meg akarok nézni egy elég különleges házat, de azt majd később mutatom meg, hogy melyik. :P
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése