Nap végén kaptam az információt, hogy kajás estét fogok tartani nálam, és én fogok főzni. Bejelentettük mindenkinek, hogy meg vannak hívva, pár indiai érdeklődött, hogy mi lesz a kaja, mondtam, hogy paprikás krumpli, de nem tetszett nekik, hogy oldalas van benne meg virsli, mivel vegetáriánusak.
Elmentünk vásárolni ZsAttilával rohamléptekben, úgy terveztük, és azt is mondtuk a többieknek, hogy fél 9-re jöhetnek, addigra kész lesz a kaja. Nem lett kész.
Megvettünk kb mindent a Targetben (helyi tecsó), egyedül rendes kenyeret nem találtunk, de azért meg beugrott Attila a Mortonba, ott van olasz kenyér, ami olyan, mint az otthoni.
A vasárnap esti bundáskenyerezés nyomai még nem voltak eltüntetve, úgyhogy először még takarítani kellett, ez volt fél 8-kor, és még a krumplihoz hozzá sem volt nyúlva. Gyorsan körbeküldtem egy mailt, hogy jöjjenek krumplit pucolni, mert így az életben nem fogok elkészülni. Meg is érkezett nemsoká a 2 Peti, Gábor meg Ákos úr, Attila is visszaért a boltból.
Ipari tempóban elkezdték pucolni a krumplit, én közben hagymát, paradicsomot, paprikát vágtam, meg az oldalast szedtem szét. Lassan megérkezett a szokásos kanadai csapat, akkor még a fazék alá sem volt gyújtva.
A múltkori Peti-féle pásztortarhonya után eléggé kormos volt az egyik lábas alja, gondoltam én, hogy nem a füstölt hústól volt olyan íze. Szóval még azt el kellett mosni, nem sikerült, de még jó, hogy nálam volt másik Attila lakáskulcsa, felmentem az ő lábasáért, úgyhogy kezdődhetett a móka. Attila egyébként még asztallal meg székekkel támogatta az estét, le kellett hozni őket, mert múltkor sem tudott mindenki leülni.
Az alapot megcsináltam egy fazékban, aztán szétszedtük, belekerült a hús meg a krumpli, aztán olyan fél 11-11 felé elkészült. Majdnem fél 9...
| Kaja és dzsuva |
| 13-an voltunk |
| Előtte |
Nem is tudom meddig tartott a dolog, azt hiszem talán kettő körül lépett le mindenki, persze megint nagy dzsuva volt. A kaja jól elfogyott, az egyik lábasban maradt csak egy kicsi.
Másnap hazafelé gondolkodtam rajta, hogy akkor most lesz-e takarítás (nem én, hanem a takarítónő), vagy csak jövő héten. Mikor nyitottam az ajtót, erősen gondoltam arra, hogy "Legyen rend, legyen rend, legyen rend!". És igen, működött, össze volt takarítva minden, a mosogatógép még járt, szemét is eltűnt a sarokból. Most vagy ilyen jól tudom szugerálni a dolgokat, vagy aznap nálam töltötte napja nagyobbik részét a takarító.
| Utána |
| Megérdemelné a fizetésemelést a takarító, mert tényleg nagy kosz lett megint |
Mesélte utána SAttila, hogy nála is volt takarítás, de ott nem mosogatott el a Consuela, biztos az én lakásom után ment oda, és már nem maradt lelki ereje hozzá.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése