Múlt szerdára beütött a jó idő, és el is múlt pár nap alatt, most megint esik, előtte hó is esett, meg fújt a szél, Dimitrij Lénáról mesélt.
| Kedd |
| Szerda (Ez a nagy építmény a kép közepén a Holland-tunel szellőztetője, ami a Hudson alatt köti össze Manhattant Jersey City-vel.) |
Szerdán megírtuk az első tesztet, nehezebbre számítottunk (végül kiderült hogy valójában nehezebb volt, mint ahogy mi gondoltuk, csak nem vettük észre... :P). Este azt hiszem már 8-kor elaludtam, belekezdtem a Született feleségek legutolsó részébe, de nem jutottam tovább az első 10 percnél, még azóta sem néztem meg. Mióta itt vagyok sokkal kevesebb sorozatot nézek, mint előtte. Esetleg Family Guy-t, meg Big Bang Theory-t, mert azok csak 20 percesek. Amúgy nézném a tv-ben is "élőben", de eléggé élvezhetetlen, mert kb 8 percenként vannak idióta reklámok, leszedve egyben sokkal jobb.
Csütörtökön bent voltunk vagy 10-ig, cserébe kaptunk vacsorát, én valami mexikói kaját rendeltem (azóta már 3x), úgyhogy ez bejött. A sok össze-vissza kínai meg indiai kaja után jól esett már vmi rendes cucc.
Amúgy érdekes, hogy a tanárok milyen jól bírják ezt a reggel 9-től este 10-ig tartó műszakot, ők ugyanolyan energikusan adják elő a dolgokat este 9-kor is, mintha reggel lenne. Mi meg majdnem bealszunk a padokban a 3 kávé ellenére is. Lehet szednek valamit...
Délben az üzemi étkezdében ettünk, jónak tűnt az indiai pult, úgyhogy kb mindenki onnan szedett, nem kellett volna. Nem volt jó, de legalább drága is volt. A csirkepörköltbe nem kell citromot tenni. Meg mazsolát a rizsbe. Innen üzenném Indiának.
Másnap, pénteken, a T.G.I. Friday's-ben ettünk, fish and chipset tartárral, ezt nem lehet nagyon elrontani, úgyhogy ízlett. Meg még jól is jártunk, mert szerintem elszámolták a rendelésünket, 16$ volt darabja a kajának, meg mellé kóla sokért, talán 7$volt, és így volt 35$ a számlán. Adtunk 40-et, mert gavallérok vagyunk, meg el is várják, amit még mindig nem tudok feldolgozni.
| "A Pityu komp akart lenni, de nem komp lett!" |
A csütörtöki hosszas bent levés után másnap kiderült, hogy aki Jersey City-ben lakik ( = mi ), 9 óra után ingyen hazamehet taxival a cég számlájára, úgyhogy innentől bevezetjük ezt, ha sokáig kell bent lenni. Csak az a szívás benne, hogy utána szarakodni kell a visszaigényléssel.
Péntek este hazafelé bementünk az egyik bárba, ami közel van a lakásokhoz, mondtam a pincércsajnak, hogy mutassa meg a legolcsóbb, leginkább nem minőségi borát, és mondja meg mennyibe kerül. Megmutatta, 10$, egy pohárral! Azaz 2000 Forint, és szerintem nincs 2 deci sem. Így rendeltem sört, amit nem szeretek, de 3$-ért inkább iszom azt.
Itt is volt egy kis kaland a borravalózással, előttem a többiek kikértek egy kör sört, fizettek, visszamentek az asztalhoz, aztán hallom, hogy a pultos mondja a másiknak, hogy "Három sört vettek, és csak 1$ borravalót adtak!". Úgyhogy a következő körben kipótolták. Remélem ez nem lesz bevezetve a Sziklában. :P
| New York Public Library (nem én vagyok a képen :P ) |
| Ez van kint a könyvtár bejárata előtt |
Nem tudtam tovább halasztani, elkezdtem vasalni. De csak 1-et. Szerintem a hiba nem bennem van, hanem a vasalóban, mert bár én alaposan vasaltam az inget, de nem igazán lett olyan, mint amilyennek lennie kéne. Lehet azért, mert szárítógéppel lett szárítva, vagy a vasaló nem gőzöl rendesen (mellesleg kb átfolyik rajta a víz).
Valamelyik nap majdnem elvesztettem a telefonom. Mentem át a másik épületbe, ahol várakozni szoktunk, leültem a szokásos helyemre a kanapén ("That's my spot!"), megérkeztek a többiek, aztán indultunk a PATH állomásra. Lementünk, nézném meg az időt, telefon egyik zsebemben sincs. Aztán pánikba estem, kipakoltam a táskát, ott sem volt. Aztán mondta az egyik srác, hogy lehet, hogy fent maradt a másik épületben. Visszarohantam, és ott volt a kanapén, kicsúszott a zsebemből. Köszi, Ákos! :P
Mostanában nem mindig zúg a hálószobai radiátor, már majdnem meg voltam elégedve, mikor aztán egyik este megint rákezdett, úgyhogy húzhattam ki megint a konnektorból. Meg is írtam ma a szállásos kontaktembernek, hogy ha majd jön a felmérés, h mennyire vagyunk elégedettek, ezzel nem leszek az.
Lassan jöhetne a takarító is, bár most pont össze van pakolva, meg valamennyire rend van.
Sokan küldtetek számokat New Yorkos témában, de a legalapvetőbbet még nem kaptam meg. Itt dollár a fizetőeszköz, tehát...? :P

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése