Itt minden kártyával működik, természetesen az épület mosoda részén a mosógépek is. Mivel nekem még nem volt ilyenem, odamentem az automatához, és követtem az instrukciókat:
- Ha még nincs ilyen kártyám, nyomjam meg a zöld gombot.
Megnyomtam.
- Helyezzek be egy 10$-os bankjegyet a nyílásba.
Behelyeztem.
És ennyi. A zsét benyelte, de nem adott semmit érte.
![]() |
| Róla van szó |
Eddig ennyi. Kaptam kölcsön kártyát, úgyhogy elindult a mosás.
Még esetleg az koronázná meg az estét, ha összemosná az ingeket a gép.
Bent voltunk egyébként ma is, 5 körül jöttünk el, hogy majd megnézzük a Metropolitan múzeumot, csak már inkább be volt zárva akkor. Meg minden más is, amit megnézhettünk volna, úgyhogy elmentünk a Central Parkba.
Baromi nagy a park, mi csak a közepéig mentünk be, a nagy tóig, de biztos volt vagy 2-3 kilométer.
Nagyobb térképre váltás
Miután meglett a tó, inkább már nem gyalogoltuk körbe, ahogy eredetileg terveztük, hanem megkerestük a legrövidebb utat kifelé, aztán megpróbáltunk találni egy metróállomást. Ez is beletelt egy kis sétába, de jó volt, mert sok mindent láttunk. Elmentünk a Guggenheim Múzeum mellett is, az is nyilván már zárva volt. Aztán a Park Avenue-n volt sok jó ház meg boltok, vettem rendes kenyeret, ami már legalább megközelíti a Szabó Pékség színvonalát, csak túl sok benne a mag, meg szerintem diót is éreztem benne, az nem való bele.
Lett metróállomás is, csak éppen a metró nem ment el addig, ameddig nekünk kellett volna, a 33. utcáig, hanem csak a 42-ig, így megint gyalogolhattunk, de jó volt, sok ismerős épületet láttunk, meg este jól néz ki a város.
Onnan lehet követni, hogy mennyire vagyunk távol a központtól, hogy 10 képeslapot hány $-ért adnak. Kb minden sarkon van ilyen szuvenír-árus, aki mindent árul, a lényeg, hogy annak kell ráírva lenni, hogy New York, akkor tuti megveszik. Az egyik ilyen termékkör nyilván a képeslapok. A központban, mondjuk a Times Square környékén 10 képeslap 1$, ahol mi voltunk, ott már 18 képeslap volt 1$, szóval sejtettük, hogy még sokat kell menni, hogy meglegyen a PATH megálló. Láttuk közelebbről a Chrysler-buildinget, meg a New York Public Library-t, meg megint elmentünk az Empire State Building alatt, aztán meg le a PATH-ba, és hazajöttünk.
Fényképező továbbra is le van merülve, így nem fényképeztem ma, csak párat telefonnal.
![]() |
| Szép tiszta idő volt ma |
![]() |
| Jánosnak HM |
| Melyik filmben volt ez az oroszlán/épület? (Valszeg többen, de én egyre gondolok) |
Aztán jött a jó kis mosás, most várom hogy végezzen a gép.
_____________________________________________
Lementem megnézni, valójában már vagy egy órája végzett, csak nem jelzett a telefon. A jó hír, hogy nem lett lilás a fehér ingem, a rossz, hogy a szárítás még vagy 40 perc, viszont már feküdni is kéne, mert reggel kelés van. Bár holnap President's day, de bemegyünk gyakorolni pár dolgot.
És ha már Mr. President, akkor ezt is muszáj vagyok betenni:
Amúgy nem tudom mi ez az ünnep, nekem elég annyi, h szabadnap. Meg ilyenkor mindenhol akciós árak vannak, a kocsikra is meg mindenre.
Majd Londonban is lesz 2 szabadnapunk, egyik a királyi esküvő napja, a másik meg az előtte lévő hétfő, az nem tudom milyen okból.
Ennék már valami rendes kaját.



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése