Múlt csütörtökön hazaértem egy elég hosszú bentlét után, és valami furcsa volt a lakásban. Nem tudtam mi, de amikor bementem a fürdőbe, és megint élére voltak hajtva a törölközők, akkor leesett, hogy itt járt a takarítóné. Az ágy is szépen bevetve, párnák is sorba pakolva. Még el is mosogatott. Persze rögtön megnéztem, hogy a pénz megvan-e, de nem nyúltak semmihez. Furcsa volt, hogy még egy hete sem vagyunk itt, de már jöttek is takarítani. Ilyen mocskos híre lenne a magyaroknak..?
Hazafelé kimondottan nagy tömeg volt a Times Squaren, gondolom mert nagyon jó idő volt. Kiültek székekkel meg kis asztalokkal, és nézték a képernyőket az épületeken, szerintem kezdődött valami esti show, amit oda is kinyomnak. Annak idején, mikor vége lett a Jóbarátoknak, akkor is így kiültek ide, csak akkor kb háromezren voltak. Kerestem ezt a videót, de nem találtam meg.
Mivel kaptunk táskát a konditerembe, így rávettük magunkat, hogy akkor megnézzük. Ez persze még plusz befektetést jelent, mert kellett venni hozzá cipőt meg egy rövidgatyát. Elég közel van hozzánk egy pláza, jó nagy, abban találtunk egy boltot, ahol viszonylag olcsón lehet venni dolgokat (persze így sem szeretek kiadni 4ezret egy rövidgatyáért). Szóval a gyatya meglett, aztán mondtam az egyik eladónak, h mutasson egy cipőt, ami nem esik szét 6 hétig (eddig vagyunk itt), és még olcsó is. Egy polc tele volt ezzel a teszkó gazdaságos típusú cipővel, úgyhogy válogattam. Közben beszélgettünk magyarul, és egy idősebb férfi mondta angolul mellettem, hogy "ti magyarok vagytok, ugye?". Elmesélte, hogy ő lengyel, és az egyik testvére magyarhoz ment hozzá, Győrben élnek (ő gjor-nek ejtette :P) , és valami professzor lett a férje. Meg utána ajánlott egy még olcsóbb boltot, majd oda is benézünk. És végül a cipő sem lett túl ócska, Fila, le volt árazva 60%-kal.
Szóval benéztünk a konditerembe. 2 szintes, rengeteg futógép (ezt az egyet ismertem fel), meg súlyzós rész, meg uszoda, meg sok gép, aminek a nevét sem tudom. Futógépre neveztünk be fél órára, nem volt olyan borzasztó. Meg minden futógépen van tv, persze az enyémen éppen nem működött, úgyhogy csak zenét hallgattam. Aztán zuhany, adnak hozzá törölközőt, meg tisztálkodószereket, meg mindent ami kellhet. Majd valószínűleg még benézünk, ha nem lesz olyan sok minden amit tanulni kell.
Vége van a 3 napos hétvégének, reggelre hó esett, meg lehűlt a levegő, meg még a szél is fújt, úgyhogy nagyon élveztem a bemenetelt. Itt még nálunk nem is annyira fúj, de amikor feljövünk Manhattanben a metróból, akkor jól meg tud csapni.
Már mindenki emlegeti, hogy enne valami rendes magyar kaját, úgyhogy a honvágy ilyen formában mindenkin kijött. Találtam magyar hentest, meg magyar éttermet, majd lehet elnézünk valamikor.
Ez most ilyen képtelen írás volt, tekintve, hogy még mindig le van merülve a gép. Holnapra feltöltöm.
ugye ezt te sem hiszed el, hogy futottál:D:D:D?
VálaszTörlésDe, futottam, elhiszem, ott voltam HM
VálaszTörlésTanúim vannak!