| Morning has broken | Kitisztult az idő |
Estére ki szoktam kapcsolni a fűtőtestet a hálóban, mert kegyetlenül zúg. Elektromos hősugárzó, ami ventilátorral nyomja ki a levegőt, de emellett még valamilyen lemez rezonál is benne, úgyhogy lehetetlen mellette aludni. Erre tegnap hajnalban félálomban arra ébredtem, hogy bekapcsolt az off-ra állított fűtőtest. Mivel ennél már nem tudtam jobban off-ra tenni, kihúztam a konnektorból. Olyan hangja van, mint egy repülőgép-hajtóműnek, úgyhogy ha ez álmomban kapcsol be, tuti összeszarom magam. Erre az estére is megvolt a fun.
Tegnap indiai étteremben voltunk, egész jó kaja volt, valamilyen csirke tikka, meg bárány tikka, rizs, meg vmi kenyérszerű dolog. All-you-can-eat volt, 13$-ért annyit ehettünk, amennyit akarunk. Nem volt rossz, azt állította a pincér, hogy a bárány az elég fűszeres lesz, de nem volt sokkal fűszeresebb egy jobb pörköltnél.
Ma meg japán étteremben voltunk, chicken takayashi-t ettem, de nem estem hanyatt tőle. Csirkemell vmi édeskés szósszal, meg reszelt káposzta, meg rizs. A csirke meg volt égetve, úgyhogy jó kis kormos íze volt, a káposzta meg csak káposzta. És a végén még komplénelt a pincérnő, h kevés a borravaló, amit együtt adtunk neki és oda kellett adni. Tudományosan kiszámolta, h a 20%-a mennyi a végösszegnek, biztos ebből érettségizett, és ezen a ponton meg is állt.
![]() |
| A keleti éttermekben mindig azt kell rendelni, amit a szomszéd asztalnál esznek |
Tegnap elnéztünk a tréning után az Empire State Buildinghez (a legmagasabb épület az első képen (tehát nem a káposztás csirkésben)), majdnem fel is mentünk, csak már esteledett (bár állítólag este is meg nappal is meg kell nézni), meg nagy volt a sor. De azért fényképeztünk párat a lobby-ban, meg kint is.
| Az épület tövében |
| 381 méter, 102 emelet, megmértem |
| Értenek a rongyrázáshoz |
Később még visszajövünk ide, meg még sok helyet kinéztünk, csak kérdéses, hogy a tanulás mellett mennyire lesz időnk. Most hétvégére tervezgetjük Washingtont, meg van itt valami repülőgép anyahajó is, amit páran meg akarnak nézni, remélem még azért eljutunk pár helyre.
Majd valószínűleg veszek egy itteni sim-kártyát, aztán beteszem a telefonba, kb 40-50$-ra jön ki, 1500 lebeszélhető perc, meg valamennyi adatforgalom. Meg lehet venni hozzá pár dollárért egy kártyát, amivel az international hívások is csak pár centbe kerülnek.
Visszaolvasva az előzőeket, elég hülyén fogalmazok néha, de az a kora reggeli vagy késő esti fáradtság miatt van, meg hogy nem figyeltem eléggé irodalom órán.
Majd jelenkezem'. Monostorpályiból.

http://www.youtube.com/watch?v=8vaZ_K94BpQ
VálaszTörlésKicsit más a reggeli kilátás mint a Mester utcában...
VálaszTörlés